הליך משמעתי נגד עובד בשירות המדינה

כל מה שרצית לדעת על הליך משמעתי נגד עובד מדינה

הליך משמעתי נגד עובד מדינה נוגע לאלפי עובדים כגון עובדים במשרדי ממשלה, עובדי המוסד לביטוח לאומי, עובדי הוראה רבים, עובדי בתי החולים הממשלתיים ועוד. הגוף שממונה על הליך משמעתי נגד העובד, הוא נציבות שירות המדינה. הליך משמעתי נגד עובד נוגע לעבירות משמעת שנוגדות את חוק שירות המדינה. ההליכים יכולים להיות על עבירות משמעת או חריגה מכללי האתיקה וכל דבר שניתן להגדירו כמעילה באימון הציבור.

מקרים הנחשבים לעבירות משמעת

הליך משמעתי נגד עובד על עבירת משמעת נוגע למקרים בהם העובד לא קיים את המוטל עליו כעובד המדינה או התרשל בקיום מה שמוטל עליו. גם אם עובד התנהג בצורה לא הוגנת במילוי תפקידו או בקשר לתפקידו, הוא יוכל להיות מועמד לדין משמעתי. כך גם לגבי התנהגות בצורה שאינה הולמת את תפקידו כעובד המדינה או התנהגות, באופן שעלול לפגוע בתדמיתו או בשמו הטוב של שירות המדינה. הרשעה בעבירה שיש עמה קלון מובילה אף היא להליך משמעתי נגד העובד ובדרך כלל גם לתחילת תהליך פיטור עובד.

הליכי שימוע והעמדה לדין משמעתי

הליך משמעתי נגד עובד מדינה מתחיל עם חקירה של נציבות שירות המדינה. בהתאם לממצאים של החקירה הנציבות מחליטה אם להגיש את התביעה נגד העובד להליך בבית הדין המשמעתי. נציב שירות המדינה מוסמך להשעות עובד מדינה שהוגשה נגדו תביעה, בשל עבירת משמעת או עבירה פלילית. העובד רשאי לטעון נגד ההשעיה בהליך השימוע. כל עובד מדינה הנמצא בהליכי שימוע והעמדה לדין משמעתי, רשאי להיות מיוצג על ידי עורך דין בהליכים השונים. תקופת ההשעיה נמשכת עד להחלטה בדבר העמדה בדין או סגירת התיק. כאשר הוחלט להעמיד את העובד לדין, ההשעיה נמשכת עד לפסק הדין הסופי. באופן עקרוני בתקופת ההשעיה העובד זכאי להמשיך ולקבל משכורת בתור עובד מדינה.

ליווי בהליך משמעתי עם מומחים לדיני עבודה

אם אתם זקוקים למידע נוסף על תהליך פיטור עובד בשירות המדינה, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עורכי דין בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בסכסוכי עבודה, ליווי חברות וועדי עובדים, כמו גם, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן