הליך משמעתי עורך דין

מה חשוב להבין לגבי הליך משמעתי עורך דין

כשמדובר על הליך משמעתי עורך דין זה הדבר הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו. בכל הליך משמעתי שנעשה מול עובד הוא זכאי לייעוץ וייצוג משפטי. אם בהליכים פלילים הצדדים להליך הם המדינה מול האזרח, אזי במהלך ההליך המשמעתי, הצדדים להליך הם הגוף אליו משתייך העובד מול אותו עובד. 

דוגמאות להליכים משמעתיים

דוגמאות של הליך דין משמעתי הן, שירות המדינה מול עובד מדינה, משרד החינוך מול מורה, אוניברסיטה מול איש סגל, אגף המשמעת של המשטרה מול שוטר, ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין מול עורך דין, ייעוץ משפטי של עירייה מול עובד העירייה וכדומה. הליך משמעתי נפתח עם קבלת התלונה אצל הגורם המשמעתי. לאחר בחינה ראשונית של הגורמים המוסמכים בארגון, נפתחת חקירה או בדיקה. במידה והגורם החוקר סבור שהתקיימה עבירת משמעת, הוא מגיש קובלנה כנגד העובד. הליך דין משמעתי לאחר הגשת הקובלנה מתבצע בבית הדין המשמעתי של הארגון.

עבירות משמעת בקרב עובדי מדינה

הליך משמעתי נגד עובד מדינה על עבירת משמעת נוגע למקרים בהם העובד לא קיים את המוטל עליו כעובד המדינה או התרשל בקיום מה שמוטל עליו. גם אם עובד התנהג בצורה לא הוגנת במילוי תפקידו או בקשר לתפקידו, הוא יוכל להיות מועמד לדין משמעתי. כך גם לגבי התנהגות בצורה שאינה הולמת את תפקידו כעובד המדינה או התנהגות, באופן שעלול לפגוע בתדמיתו או בשמו הטוב של שירות המדינה.

נציבות שרות המדינה

הליך משמעתי נגד עובד מדינה מתחיל עם חקירה של נציבות שירות המדינה. נציב שירות המדינה מוסמך להשעות עובד מדינה שהוגשה נגדו תביעה, בשל עבירת משמעת או עבירה פלילית. העובד רשאי לטעון נגד ההשעיה בהליך השימוע. כל עובד מדינה הנמצא בהליכי שימוע והעמדה לדין משמעתי, רשאי להיות מיוצג במהלך הליך משמעתי עורך דין.

הליך משמעתי עורך דין – מומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף על הליך משמעתי, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עורכי דין בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן