הלנת שכר והלנת פיצויי פיטורים

מה צריך להבין לגבי הלנת שכר והלנת פיצויי פיטורין

שכר עבודה אמור להיות משולם עד ליום התשיעי של החודש העוכב. פיצויי פיטורים אמורים להיות משולמים עד ליום ה- 15 שלאחר מועד הפיטורים. במידה שהשכר או הפיצויים לא משולמים במועד הקבוע בחוק, ניתן לתבוע, בנוסף לתביעה לשכר או לפיצויי הפיטורים, גם פיצוי בגיןן הלנת שכר או הלנת פיצויים ניתן לתבוע פיצוי הלנת שכר על הלנות שכר שנעשו במהלך תקופת העסקה וניתן גם לתבוע על ואיחור בתשלום הפיצויים עצמם, לאחר עזיבת העובד את מקום עבודתו. גובה הפיצויים שיינתן מחושב בהתאם למשך התקופה שבה התרחשה ההלנה.

מרכיב שכר ברוטו לחישוב גובה הפיצויים

בחישוב הלנת שכר פיצויים נכנס לחישוב מרכיב השכר בלבד. מרכיבים כגון, הוצאות נסיעה ורכב, ימי חג, החזרי הוצאות טלפון וכדומה, לא יוכנסו לחישוב זה. לצורך החישוב של מרכיב שכר העבודה משתמשים בשכר הברוטו של העובד. תביעת הלנת שכר ניתן להגיש לבית הדין לעבודה בתוך 60 ימים מהמועד שבו שולם השכר המולן  בסופו של דבר. כאשר השכר כלל לא התקבל ומתקיימת הלנת שכר פעילה, ניתן להגיש תביעה בתוך שנה מהמועד בו היה אמור להיות משולם השכר.

על אופן חישוב גובה הפיצויים

כאשר מתקבלת תביעה של העובד להלנת שכר על ידי בית הדין לעבודה, יכול בית הדין לחייב את המעסיק לשלם את פיצויי ההלנה נוסף לשכר עצמו. על פי חוק, היקף פיצויי ההלנה יכול להגיע ל-5% מהשכר שלא שולם בשבוע הראשון של הלנת השכר, בנוסף לתוספת של 10% לכל שבוע שלאחר מכן. אלא שמדובר במקרים נדירים ביותר, שכן על פי רוב מסתפק בית הדין בפיצוי נמוך יותר.

בסמכות בית הדין גם להפחית ואף לבטל את גובה הפיצוי כשהלנת השכר נעשתה בטעות, או בתום לב או מסיבות שאינן בשליטתן של המעסיק. במידה שאתם סבורים שהלינו את שכרכם, כדאי להתייעץ עם עו”ד לענייני עבודה המתמחה בתחום של הלנת שכר והלנת פיצויי פיטורים.

הגשת תביעות להלנת פיצויי פיטורים והלנת שכר רק עם עו”ד דיני עבודה מקצועי ומנוסה בתחום אם אתם זקוקים לשירותי עו”ד דיני עבודה או רוצים מידע נוסף לגבי הלנת שכר או הלנת פיצויי פיטורים, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עורכי דין בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בסכסוכי עבודה, ליווי חברות וועדי עובדים, כמו גם, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן