זימון לשימוע בחל”ת

על זימון לשימוע בחל”ת

כשמדובר על פיטורים בתקופה זו, ובמיוחד כאשר העובד מצוי בחל”ת ( חופשה ללא תשלום) לאור מגפת הקורונה, המעסיק מחויב לשלוח לו זימון לשימוע בחל”ת לקראת פיטורים. זימון לשימוע בחל”ת צריך להישלח בכתב ולהציע אפשרויות שונות לביצוע השימוע. החלופות הרלוונטיות יכולות להיות בנוכחות הצדדים, בשיחה טלפונית, בשיחת וידיאו או בכתב.

פיטורים בתקופה זו

פיטורי עובד לאחר חל”ת כמו גם במהלכו, צריכים להיעשות בהתאם לכללים ולמגבלות החוקיות מבחינה פרוצדורלית ומהותית, כמו בכל הליך פיטורים רגיל. הכללים כוללים, קיום שימוע כדין ועילה מוצדקת לפיטורים. פיטורי עובד לאחר חל”ת צריכים לעמוד גם בתנאים המיוחדים בחוק בנוגע לעבודת נשים. כך גם לגבי האיסורים בחוק על פיטורים בתקופת מילואים או בתקופת מחלה שעדיין בתוקף.

שימוע וזימון לשימוע בהתאם לחוק

גם במקרים של פיטורי עובד בזמן חל”ת חייב המעסיק לקיים את הליך השימוע, כולל זימון לשימוע בחל”ת, כדין. אי שמירה על כללי עריכת השימוע על ידי המעסיק, יכולה לפגום בהליך הפיטורים, גם אם כאשר עילת הפיטורים הייתה עניינית . פגמים בהליכי השימוע עשויים להקים לעובדים את הזכות לפיצויים בשל פיטורים שלא כדין בנוסף לפיצויי הפיטורים עצמם.

הודעה מוקדמת בחל”ת

למרות שהעובד מצוי בחל”ת, במועד סיום העסקתו חייב המעסיק לתת לעובד הודעה מוקדמת לפיטורים, כאשר תקופת ההודעה המוקדמת יכולה להיות בפועל או בתשלום כספי.

תום לב ועילה מוצדקת

בכל הליך של פיטורים בפרט, פיטורי עובד בזמן חל”ת המעסיק נדרש לספק לעובד, עילה מוצדקת לפיטורים. כאשר מדובר בהמשך הצמצומים שהחלו עם ההוצאה לחל”ת, ניתן להניח שהעילה תחשב לסבירה בעיני בתי הדין. עם זאת חובה על המעסיק לפעול גם בתקופה זו, בתום לב בהליך הפיטורים. אסור למעסיק לנצל את המשבר, לפיטורים לא עניינים או לבחור באופן מפלה את מי לפטר. על ההחלטות להיות בתום לב. כאשר פיטורי עובד לאחר חל”ת נעשו באופן מפלה ולא ענייני, ניתן לתבוע את המעסיק עבור פיצויים עונשיים.

זימון לשימוע בחל”ת – ייעוץ משפטי של מומחה בדיני עבודה

אם אתם זקוקים למידע לגבי זימון לשימוע בחל”ת, או פיטורים במהלך החל”ת, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עורכי דין בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בסכסוכי עבודה, ליווי חברות וועדי עובדים, כמו גם, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן