עו”ד דיני עבודה ופנסיה

על עו”ד דיני עבודה ופנסיה

עו”ד דיני עבודה ופנסיה עוסק לרוב בהפרות מצד המעסיק של דיני העבודה הנוגעים להפרשות הפנסיה. מאז שנת 2008 ההפרשות של המעסיק לפנסיה הפכו לחובה מבחינה משפטית. אחוזי ההפרשות הועלו באופן מדורג עד לשיעורם המקסימלי כיום של 18.5 אחוזים. 6.5% הפרשת מעסיק לתמלוגים, הפרשת מעסיק לפיצויים ו-6% הפרשת עובד לתגמולים. במידה שהמעסיק אינו מבצע את ההפרשות כדין, החל מחצי שנה לאחר תחילת עבודתו של העובד שלא היתה לו קרן פעילה ואחרי שלושה חודשים רטרואקטיבית לעובד שהיתה לו קרן פעילה, המעסיק עובר על החוק ומומלץ לעובד להתייעץ עם עו”ד דיני עבודה ופנסיה על דרכי הפעולה האפשרי.

תביעות כספיות ונזיקיות

כפי שמסביר עו”ד דיני עבודה ופנסיה ליאור בונר, כאשר מעסיק מפר את חובת ההפרשה לפנסיה, על פי החוק וצווי ההרחבה, עומדת לעובד הזכות להתפטר תוך שמירת מעמדו החוקי בתור מפוטר, לשם קבלת פיצויים מלאים על הפיטורים. ניתן לתבוע את המעסיק בבית המשפט בכל הנוגע לזכויות פנסיוניות, ביטוחי מנהלים וקופות גמל עבור פרמיות חסרות ודמי תגמולים שלא שולמו. ניתן לתבוע כספית ונזיקית, על הפרת החובה של המעסיק לכיסוי פנסיוני. במספר מקרים בהם ייצג משרד בונר רזגור נאלצו מעסיקים לשלם את הנזק הפנסיוני שנגרם לעובד לאור אי ביטוחם הפנסיוני כחוק.

אחריות אזרחית

עו”ד דיני עבודה ופנסיה עוסק גם בתביעות מול מזמיני העבודה וחברות קבלן על מיצוי זכויותיהם של עובדי הקבלן. אחריותו האזרחית של מזמין השירותים נוגעת להוראות דיני העובדה, בנוגע לשכר מינימום, ניכויים אסורים מהשכר, איסור הלנת שכר, חופשה ודמי חופשה והעסקת נוער. גם תשלומים מכוח צווי ההרחבה באחריותו האזרחית של מזמין העבודה, בין היתר לדמי פנסיה, דמי הבראה, דמי חגים, תוספת יוקר והחזרת הוצאות נסיעה.

תחומים נוספים

עו”ד לדיני עבודה מתמקד לרוב בתביעות לפיצויי פיטורים וזכויות סוציאליות. הוא עוסק גם בייצוג עובדים בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, כמו גם בבדיקת זכויותיהם של עובדים בהתאם להסכמים הקיבוציים וצווי ההרחבה. בתחומי עבודתו של עו”ד לדיני עבודה גם הוצאת צווי מניעה לפיטורים לא חוקיים, כמו גם, עמידה על זכויותיהם של נשים בהריון.

עו”ד דיני עבודה ופנסיה מקצועי ומנוסה בתחום

 אם אתם זקוקים לשירותי עו”ד דיני עבודה ופנסיה, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עורכי דין בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בסכסוכי עבודה, ליווי חברות וועדי עובדים, כמו גם, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן