עו”ד דיני עבודה זכויות נשים

על עבודתו של עו”ד דיני עבודה זכויות נשים

עו”ד דיני עבודה המתמחה בזכויות נשים עוסק לרוב בשני תחומים חשובים ומרכזיים הקשורים בהפליה על רקע מגדרי. האחד, עמידה על זכויות של עובדות סביב הריון, טיפולי פוריות ולידה, והשני תחום ההטרדות המיניות בעבודה. כמובן שהטרדות מיניות מופנות גם כלפי גברים, אבל מירב המקרים הם של ההטרדות המופנות כלפי נשים מצד גברים.

על פיטורי אישה בהריון

כידוע פיטורי נשים בהריון ו/או במהלך טיפולי פוריות הם דבר מורכב ובעייתי – אך לצערנו עדיין נפוץ. עובדת שנכנסה להריון ו/או נמצאת בהליכי טיפולי פוריות מקבלת הגנה חוקית על

פיטורים שלא כדין ממקום העבודה במהלך ההיריון. החקיקה המגנה על נשים עובדות כוללת איסור פיטורים בזמן הריון, טיפולי פוריות, חופשת לידה ובתקופה המוגנת בחוק לאחר חופשת הלידה. פיטורי אישה בהריון ו/או בטיפולי פוריות אסורה ללא הגשת בקשה מהממונה על עבודת נשים במנהל ההסדרה והאכיפה בזרוע העבודה ואישורו.

החוק למניעת הטרדה מינית

החוק למניעת הטרדה מינית קובע, שהטרדה מינית היא עוולה אזרחית ועבירה פלילית. החוק למניעת הטרדה מינית הינו חוק כללי שלא מיועד ספציפית לתחום עולם העבודה וכולל את כל תחומי החיים. עם זאת הסעיף בחוק הנוגע לניצול יחסי מרות, רלוונטי גם ליחסי עבודה כאשר מתקיים פער היררכי במסגרת העבודה, אזי מתייתרת הדרישה שהמוטרד יראה למטריד, שהוא איננו מעונין בחיזוריו. בחוק ישנם גם סעיפים המתייחסים לחובת המעסיק לנקוט בפעולות שימנעו את ההטרדה המינית, וחובתו לערוך בירור במקרה שהוגשה תלונה על הטרדה מינית. החוק גם אוסר על התנכלות לעובדת רק בגלל שהגישה תלונה על הטרדה מינית. 

הסעיפים בחוק

כפי שמסביר עו”ד זכויות נשים עידו רזגור, תביעה על הטרדה מינית בעבודה יכולה להתבסס, על סעיפים שונים בחוק למניעת הטרדה מינית בעבודה. בין היתר כאשר התקיימו במקום העבודה, התייחסויות חוזרות המופנות לאדם ומתמקדות במיניות. תביעה על הטרדה מינית בעבודה יכולה להתבסס גם על התייחסות שניתן להחשיבה, כמבזה או משפילה ומופנית לאדם ביחס למינו או מיניותו, לרבות נטייתו המינית. הטרדה מינית יכולה להיחשב גם מקום בו המטריד מציע הצעות חוזרות בעלות אופי מיני למוטרד. החוק בישראל אף מטיל על המעסיק, חובה לספק בסביבת העבודה אמצעים סבירים בכדי למנוע הטרדות מינית, כגון למנות ממונה על החוק למניעת הטרדה מינית במקום העבודה, ולתלות תקנון המפרט לעובדים את סעיפי החוק.

עו”ד דיני עבודה זכויות נשים מומחה ומנוסה בתחום

אם אתם זקוקים למידע לגבי עו”ד דיני עבודה זכויות נשים, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עו”ד זכויות נשים בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בסכסוכי עבודה, ליווי חברות וועדי עובדים, כמו גם, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן