עו”ד חוזה עבודה

ישנה חשיבות גדולה להתייעץ עם עו”ד חוזה עבודה עוד לפני החתימה עליו. חוזה העבודה הינו המסמך העיקרי והמרכזי, אשר חל על מערכת יחסי עובד ומעביד מלבד כמובן דיני העבודה והחוק. כפי שיודע, כאשר יש בחוזה סעיף הסותר את החוק אין לו כל תוקף משפטי. 

העלאת שכר והרעת תנאים

מומלץ לקחת את חוזה העבודה שמוצע לכם טרם החתימה ולעבור עליו יחד עם עו”ד חוזה עבודה, על מנת, לוודא שהסעיפים השונים אכן בהתאם לחוק ולמקובל. החוזה מאפשר גם להגדיר תקופת זמן מוגדרת, שלאחריה ניתן לבקש ולקבל העלאות שכר או הטבות אחרות. חוזה עבודה יכול להבטיח שבמידה ובהמשך תקופת ההעסקה תהיה הרעה בתנאי העבודה, תוכלו לעמוד על מלוא זכויותיכם כחוק. הרעת תנאים מקנה לעובדים את הזכות להתפטר ועדיין להיחשב כמפוטרים הזכאים לפיצויי פיטורים.

סוגי חוזה העסקה

יש להבחין בין חוזה העסקה אישי להסכם קיבוצי. חוזה העסקה אישי נחתם בין המעסיק לבין העובד היחיד לאחר משא ומתן ביניהם ובהתאם להסכמות ביניהם החוזה מחייב רק את המעסיק והעובד הבודד. הסכם קיבוצי הוא הסכם עבודה שנחתם בין ארגון העובדים לבין המעסיק, שנחתם לאחר משא ומתן קבוצתי ונוגע לקבוצת עובדים מאוגדת. ההסכם מחייב את המעסיק, העובדים, את ועד העובדים ואת ארגון העובדים – שהוא במקרים רבים ההסתדרות.

פיטורים וזכויות סוציאליות

עו”ד לענייני עבודה מתמקד לרוב בתביעות לפיצויי פיטורים וזכויות סוציאליות. הוא עוסק גם בייצוג עובדים בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, כמו גם בבדיקת זכויותיהם של עובדים שפוטרו בפיטורים לא חוקיים, כמו גם, עמידה על

כויותיהן של נשים בהריון. מומלץ להיעזר עם עו”ד לענייני עבודה גם לייצוג בהליכי משמעת לעובדי מדינה. הליך משמעתי נגד עובד על עבירת משמעת נוגע למקרים בהם העובד לא קיים את המוטל עליו כעובד המדינה או התרשל בקיום מה שמוטל עליו.

עו”ד חוזה עבודה מומחה לתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי ניסוח או חתימה על חוזה עבודה, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עורכי דין בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בסכסוכי עבודה, ליווי חברות וועדי עובדים, כמו גם, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן