עורך דין פיטורי אישה בהריון ו/או במהלך טיפולי פוריות

מה חשוב להבין על עורך דין פיטורי אישה בהריון ו/או במהלך טיפולי פוריות

פיטורי נשים בהריון ו/או במהלך טיפולי פוריות הינו נושא מורכב ובעייתי. עובדת שנכנסה להריון ו/או נמצאת בהליכי טיפולי פוריות מקבלת הגנה חוקית נגד פיטורין ממקום העבודה במהלך ההיריון ו/או הטיפולים. החקיקה המגנה על נשים עובדות כוללת איסור פיטורים בזמן הריון, טיפולי פוריות, חופשת לידה ובתקופה המוגנת בחוק לאחר חופשת הלידה. פיטורים אישה בהריון אסורה ללא הגשת בקשה מהממונה על עבודת נשים במנהל ההסדרה והאכיפה בזרוע העבודה, וקבלת אישור לפיטורים.

לגבי תפקוד לקויי

גם כאשר תפקודה של העובדת הינו לקוי אין משמעות הדבר שמותר למעסיק לפטרה ללא קבלת ההיתר. מומלץ לבדוק זאת עם עורך דין המתמחה בפיטורים של נשים בהריון. כאשר הליקויים בעבודתה נובעים מההיריון או ממצבים רפואיים הנלווים לו, א ניתן לפטר את העובדת ולא יינתן לכך היתר מהממונה. מבחינה חוקית ללא קבלת ההיתר של הממונה במשרד הכלכלה לפיטורי עובדת הרה או בתופשת לידה לא ניתן לפטר את העובדת, והדבר יכול אף להיחשב כאפליה כנגד נשים. על מנת לקבל היתר לפטר עובדת הרה המוגנת בחוק, על המעסיק להראות שאין כל קשר בין ההיריון לבין הרצון או הצורך של העסק לפטר את העובדת. מומלץ לכל מעסיק להתייעץ עם עורך דין המתמחה בפיטורי נשים בהריון ולהגיש את הבקשה לממונה באופן שיצדיק את בקשתו.

על הגנה על נשים בהריון שנמצאות בחל”ת

פגמים בהליכי השימוע עשויים להקים לעובדים את הזכות לפיצויים בשל פיטורים שלא כדין בנוסף לפיצויי הפיטורים עצמם. כאמור פיטורי עובד לאחר חל”ת או במהלכו צריכים לעמוד בהגבלות השונות הקבועות בחוק לגבי פיטורי נשים עובדות. הוצאה לחל”ת אינה פוטרת מהוראות החוק לגבי איסור פיטורים בזמן הריון, טיפולי פוריות, חופשת לידה ובתקופה המוגנת החוק לאחר חופשת הלידה. אין היתר לפטר ללא הגשת בקשה מהממונה על עבודת נשים במנהל ההסדרה והאכיפה בזרוע העבודה ואישורו.

עורך דין פיטורי אישה בהריון – מומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע לגבי פיטורי נשים בהריון ו/או במהלך טיפולי פוריות, מומלץ להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עורכי דין בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בסכסוכי עבודה, ליווי חברות וועדי עובדים, כמו גם, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן