תלונה על הטרדה מינית בעבודה

על הגשת תלונה על הטרדה מינית בעבודה

במהלך הגשת תלונה על הטרדה מינית בעבודה מומלץ להיעזר בעורך דין המומחה בדיני עבודה על מנת לעמוד על מלוא הזכויות החוקיות והמשפטיות. החוק למניעת הטרדה מינית קובע, שהטרדה מינית היא עוולה אזרחית ועבירה פלילית. החוק למניעת הטרדה מינית הינו חוק כללי שלא מיועד ספציפית לתחום עולם העבודה וכולל את כל תחומי החיים. עם זאת הסעיף בחוק הנוגע לניצול יחסי מרות, רלוונטי גם ליחסי עבודה כאשר מתקיים פער היררכי במסגרת העבודה, אזי מתייתרת הדרישה שהמוטרד יראה למטריד, שהוא איננו מעונין בחיזוריו וניתן להגיש תלונה על הטרדה מינית בעבודה, כאשר מדובר במקרים שחזרו על עצמם.

בהתבסס על הסעיפים בחוק

תביעה על הטרדה מינית בעבודה יכולה להתבסס, על סעיפים שונים בחוק למניעת הטרדה מינית בעבודה. בין היתר, כאשר התקיימו במקום העבודה, התייחסויות חוזרות המופנות לאדם ומתמקדות במיניות. תביעה על הטרדה מינית בעבודה יכולה להתבסס גם על התייחסות שניתן להחשיבה, כמבזה או משפילה ומופנית לאדם ביחס למינו או מיניותו, לרבות נטייתו המינית, או הצעות חוזרות בעלות אופי מיני. החוק בישראל אף מטיל על המעסיק, את החובה לספק בסביבת העבודה אמצעים סבירים בכדי למנוע הטרדות מינית. המעסיקים מחויבים למנות גורם מוגדר, אצלו ניתן להתלונן על הטרדות או התעללות והתעמרות במקום העבודה, ושעליו לבצע את בירור התלונה ולהסיק את מסקנותיו. המעסיק מחויב פועל על מנת למנוע את הישנות המעשים ולתקן את הפגיעה, שנגרמה למתלונן בעקבות ההתנכלות או ההטרדה.

תביעה נזיקית

תביעה בגין הטרדה מינית בעבודה מתמקדת גם בהיבט האזרחי וגם בהיבט של דיני העבודה. כאמור הטרדה מינית הינה עוולה נזיקית, שבעטיה יכולה המוטרדת להגיש תביעה בגין הטרדה מינית בעבודה ולדרוש פיצוי גם מהמטריד וגם מהמעסיק, מקום לא פעל המעסיק בהתאם לחובות המוטלות עליו על פי חוק. בתי המשפט רשאים לפסוק פיצוי של עד 120 אלף שקל וזאת מבלי צורך להוכיח את הנזק. כשמדובר על הטרדה מינית בעבודה עורך דין יכול להמליץ גם על תביעה לנזקים ממוניים ולנזקים בלתי ממוניים על כאב הוסבל, על פי דיני נזיקין.

תלונה על הטרדה מינית בעבודה עם ייצוג משפטי מקצועי

 אם אתם מחפשים מידע לגבי הטרדה מינית בעבודה או מתלבטים לגבי הגשת תלונה על הטרדה מינית בעבודה, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד בונר רזגור. המשרד מתמחה בדיני עבודה ובעל ידע מקצועי וניסיון נרחב בניהול הליכים משפטיים ובייצוג של מעבידים ועובדים בתחום זה. משרד עורכי דין בונר רזגור מציע ללקוחותיו מגוון שירותים כגון, ייצוג בסכסוכי עבודה, ליווי חברות וועדי עובדים, כמו גם, ייצוג בשימועים ובפני וועדות משמעת וייצוג בהליכי משמעת בשירות הציבורי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן